"yeah mr. white! yeah science!!!" -breaking bad

MacGyver

- 1. sezon 13. bölüm
Large Blade
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
1- Termodinamiğin ikinci yasası, http://tr.wikipedia.org/wiki/Termodinami%C4%9Fin_ikinci_yasas%C4%B1
2- Chaff: yem olarak kullandım ama aslen: Bir radar karşı önlem olarak ekseriya mermi kovanlarından veya roketlerden bırakılan veya uçaklardan serpilen, elektromanyetik enerjiyi yansıtmada kullanılan frekans kesici metal varak şeritlere, tellere veya metalize cam liflere verilen isim. (kaynak: sesli sözlük)
Blowback: Bir silah ateşlendiği zaman hasıl olan gazların basınç ile geriden kaçması. Gaz kaçırmaya; kusurlu kama veya kapak tertibatı çatlamış kovan veya bozuk kapsül sebep olabilir. (kaynak: sesli sözlük)
3- Uydu telefonu: Direk uyduya bağlanıp her yerde kesinlikle çeken telefon.
4- Cessna: Aslen uçak üreticisi firması. Ama hepimizin bildiği şu pırpırlı uçakları kastediyor Cynthia. http://www.m0a.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/01/cessna-172-flying-m0a.jpg
5- Alter dediği düğün arefesi değil, nikahta kilisede damadın gelini koridorun sonunda beklediği yer ama bizim kültürde açıklaması böyle uzun sürdüğü için değiştirdim.
6- Cactus chair: sanırım hem vefalı hem cefalı pozisyon anlamında kullanılıyor. Fakat yerleşmiş bir deyim olmadığı için aynı çevirmek zorunda kaldım.
7- Pencil Pusher: sıkıcı mı sıkıcı bir işte çalışan kişi. http://www.urbandictionary.com/define.php?term=pencil%20pusher
8- Treasures of Madre: http://tr.wikipedia.org/wiki/The_Treasure_of_the_Sierra_Madre_(film)
9- Lightning in a bottle: çok etkileyici ve çarpıcı bir şeyi ele geçirmek ve bunu dünyayla paylaşabilmek demekmiş. Bir anlık inanılmaz yaratıcılık gibi.
10- Verklempt: almanca kökenli kelime, duyguyla dolup taşmak anlamındaymış. http://www.urbandictionary.com/define.php?term=verklempt

Bölüm çevirisi hakkında düşüncelerinizi çevirmenlerimizle paylaşın, çeviriyi değerlendirin.

MacGyver MacGyver Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

/ Dizinin diğer bölümleri

Hata bildir!

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Çeviri Değerlendirmeleri


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • The Flash The Flash 5. sezon 10. bölüm
  • yeni The Passage The Passage 1. sezon 1. bölüm
  • Riverdale Riverdale 3. sezon 9. bölüm
  • Vikings Vikings 5. sezon 18. bölüm